Tepová frekvence aneb zase jsem se kochala

Běhám neběhám

Musím se k něčemu přiznat. Jsem ve své podstatě lenoch. Ano, lenoch a požitkář k tomu. Vyhledávám a zkouším takové aktivity, které jsou nejefektivnější, nejméně náročné a musí mě bavit. Nedávno jsem si to opět potvrdila, když jsem chtěla, jako spousta dalších lidí, jít běhat. Běhá spousta mých známých, dvě kamarádky dokonce zvládly půlmaraton, zkusím to tedy taky.WP_20150411_014 Protože jsem fitnessák, mám samozřejmě vyzkoušený běh na běžícím páse, ale venku je to přece jen něco jiného ;-).

Kochám se

Svižnou chůzí jsem se dostala mimo centrum města a rozběhla se. Asi po 100 metrech jsem zpomalila, protože ten výhled na pole, louky a zříceninu v dáli byl překrásný. Nakonec jsem se zastavila úplně, vytáhla mobil, abych tu krásu zvěčnila a kochala se. Mimochodem focení je druhá moje vášeň :-). Asi po 5 minutách jsem se opět rozeběhla, teď lehce do kopce.

Výkon

Tepovka (tepová frekvence) mi lehce stoupala, dech se mírně zrychloval, kopec příkřejší, opět jsem zpomalila. Když se dostávám do stavu, že lapám po dechu a srdce mi bije až v hlavě, tepová frekvence je dosti vysoká a já si posiluju kardiovaskulární (srdeční) systém a výkonnost.

Spalování tuku

Pro ty, kteří by rádi spálili nějaký ten tuk to ale vhodné není, protože ke spalování tuku je třeba dostatek kyslíku a toho se do tkání při zvýšené tepové frekvenci nedostává potřebné množství. Takže tempo zvolníme. Celý proces můžeme podpořit vhodným spalovačem tuku. Více se o tom dočtete v pomůcce 3 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PODMÍNKY EFEKTIVNÍHO HUBNUTÍ I PO „40“, kterou si můžete >>zdarma stáhnout zde<<.WP_20160709_17_11_13_Pro

Na pohodu

Takže protože mám ráda spíše střední tempo, ideální je zvládnout při chůzi i povídat si s kamarádkou a občas se kochat pohledem na přírodu, vydržím jít déle než 30 minut. Po tomto čase již spaluji i tuk a vím, že občasná čokoláda nebo zmrzlinka mi na váze ani v pase nic neudělá :-).

Maratonec ze mě tedy nebude, možná tak kochající se indián :-).

Zuzka Kotasová
Miluji fitness a vše okolo něj a jako certifikovaná fitness instruktorka a poradkyně pro výživu komplexně vedu své klienty k vysněné postavě a zdravému životnímu stylu. Můj příběh si můžete přečíst zde>>
Komentáře