Je mi 45!!!

Na jedné straně si říkám no a co, je to jen číslo, jde přece o to, jak se cítím. Na straně druhé běží myšlenka: „Proboha, 45!!! Táhne mi na 50!!! 😱😱😱  Už bych se měla zklidnit a zvážnět (o zmoudření nemluvě 😅). Žádná vyřvaná růžová, kraťasy nebo moje dlouhé vlasy, hodí se to pro paní středního věku?!!! 😎. Pak kouknu na mou 64-letou maminku, jak maká téměř denně na kole, opaluje se u bazénu, plave, nosí šatičky a kraťásky, vtipkuje a dojde mi, že to asi nepůjde 😄.

Každopádně je to tak, s věkem nic nenadělám, teda kromě hranic, které si nastavím jen já sama nebo depky a těžké hlavy, kterou ale nechci, takže?

                                        Trošku si zabilancuji 😉

Pro mě asi to nejpodstatnější, co se děje v poslední době je, že se živím tím, co mě prostě baví: kecám lidem do toho jak mají jíst, jak se hýbat viz. 3 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PODMÍNKY EFEKTIVNÍHO HUBNUTÍ I PO „40“ (zdarma ke stažení), vše na základě znalostí i vlastních zkušeností a hlavně naprostého přesvědčení, že to fakt jde. Obvykle, když jako důkaz nestačí výsledky mých klientů, řeknu svůj věk, že mám 2 děti a to lidi zaručeně přesvědčí 😉. Je paráda při kontrolních měřeních na InBody s klienty porovnávat hodnoty před a během mého koučování, když se lidé opravdu drží mých rad a VONO TO FUNGUJE 😉. Pak jsme spokojeni všichni, má práce má smysl a naplnění. Dalším pro mě úspěchem je, že v budově, kde je fitko, které navštěvuji v 99%, mám i vlastní fajnovou kancelář. V ní s klienty konzultujeme, měříme, hodnotíme.

Ještě na tom musím popracovat, ale umím lépe jít s kůží na trh. Například vlastní plakát. Dlouho mi trvalo a měla jsem dilema, zdali dám na něj svou fotku, dokonce s pupíkem ven 😄. Nebo sdílení svých vědomostí nebo zkušeností…. Občas si říkám, že to, co vím, musí vědět téměř každý, ale zjišťuji, že to není pravda a vždy tu bude někdo, kdo to mé snažení a sdílení ocení, takže POKRAČUJI DÁL 😍😍😍.

Musím si pochválit formu. Možná si říkáte, že jsem takto vypadala vždycky a nikdy tlustá nebyla, ale není to úplně pravda. Formu, jakou mám teď si držím cca od čtyřicítky, co cvičím pravidelně a jídlo mám více pod kontrolou je to fakt lepší 😉. Klíííd, dám si občas moji milovanou čokošku, arašídové křupky nebo zmrzlinu, ale umím si jídlo vyvážit a dát si do těla 😉. Když si obleču plavky nebo kraťasy nehrozím se pohledu do zrcadla, dokonce toto léto tréninky vedu už jen v kraťasech 😎.

Další veliká a podstatná část mého života jsou mé děti… Miluji je moc moc, do rozvodu jsem s nimi bývala denně od rána do večera, pak díky střídavce ob týden, což bylo fakt kruté. Po 5ti letech byla ale díky Bohu a lidem se srdcem a rozumem zrušena a od května 2017 jsou zase u mne. 5 let je ale dlouhá doba a na dušičce obou to jde poznat. Stále to nemáme lehké, ale dělám to nejlepší co umím a jsme na dobré cestě ❤❤❤.

V mém bilancování se potýkám s netrpělivostí, vidím, že na dost pro mě důležitých věcí jsem si musela sakra počkat… práce, která mě baví, muž ten pravý, auto… na vděčnost dětí si taky ještě počkám 😇. Co ale mám stále, uvědomuji si to a jsem za to fakt vděčná, jsou fajn lidi kolem mě, děkujííí 😍😍😍.

Juchůůů, zase mám autíčko a protože jsem dříve nikdy pravidelně neřídila, jsem v procesu učení (parkování na místo jen pro jedno auto ještě zmáknuté nemám, v prostoru pro dvě auta zaparkuju podélně i kolmo 😅😅 ). Při předjíždění kamiónů už tlak klesl pod 180…

Jediné mínus – pozoruji na sobě, že na akcích už dlouho nevydržím, prostě jsem dříve unavená 😌 , další 2 dny nepoužitelná, no očividně začínám konečně z pařeb vyrůstat 😅. Pokud si někdo myslel, že pařby a výživové poradenství nebo trenérství se neslučují, slučují, jsem toho důkazem 😁😁😁.

S bilancováním končím. Zní to, jakoby  mělo opravdu něco skončit, což vlastně na druhou stranu znamená, že něco nového začne…. Uvidíme 😊. Každopádně všechno se vyvíjí i můj život, lépe znám své priority, učím se nevyšilovat kvůli prkotinám, nastavovat si hranice, ocenit svou práci, a stále ta trpělivost… 😇. Co vím je, že jsem se o veliký kus posunula, stále nejsem na konci a úplně všechno je o úhlu pohledu. Volím ten pozitivní 😊.

Zuzka Kotasová
Miluji fitness a vše okolo něj a jako certifikovaná fitness instruktorka a poradkyně pro výživu komplexně vedu své klienty k vysněné postavě a zdravému životnímu stylu. Můj příběh si můžete přečíst zde>>
Komentáře