Můj příběh

Posledních pár let jsem v nejlepší fyzické kondici, jakou jsem kdy měla, je mi 46 let a mám 2 děti. Vím, jak správně cvičit, které svaly protáhnout a které posílit, aby tělo nebolelo a já se cítila hezky. Orientuji se v „posilkách“ a cvičení tam prostě miluji. Je všestranné, časově i finančně dostupné, pro každého.

Vím, jak správně sestavit  jídelníček pro sebe a své klienty, aby byl nutričně vyvážený, chutný a jednoduchý na přípravu. Protože cvičení a strava opravdu ruku v ruce jdou. Když mě občas honí mlsná a já si dám Milku nebo pytlík arašídových křupek, vím, že nic hrozného se neděje, umím stravu vyvážit a mám dostatečný a správný pohyb :-) .

 

Ne vždy jsem se takto cítila.

Trvalo dlouhý čas, než jsem se ke všem znalostem dobrala, dovedla je použít a předávat dál. Věděla jsem, že bez pohybu a správných návyků štíhlé zdravé tělo udržet nepůjde. Ale kdo se má vyznat v tolika různých aktivitách. Mám je snad všechny vyzkoušet, abych zjistila, co mi vyhovuje a mohla to taky pravidelně dělat?

Tak jsem šla vyzkoušet aerobik. Než jsem pochopila choreografii, hodina byla pryč. Další byla jóga, tam mi byla zima, nestačila jsem se zahřát. Břišní tance se mi líbily, po porodu první větší aktivita, ale nebylo vždy hlídání a výsledek na postavě se nedostavoval. Zumba, super, ale opět ten čas a hlídání… Na řadu přišlo fitko. Tam ale jsou samí chlapi…, určitě budou koukat a já neuměla cvičit. Taky co na sebe, jak vypadat co nejvíc nenápadně…

Skutečnost tak hrozná ale nebyla, ba naopak. Fitko bylo otevřené skoro celý den, dopoledne a k večeru méně cvičenců a vždy někdo, kdo poradil. Mě se ve fitku začalo líbit, cvičím přes 15 let a vypěstovala jsem si „závislost“. Tu jsem vypilovala na takovou úroveň, že mám certifikát jako fitness instruktorka a mohu své znalosti předávat klientům.

Malý, ale podstatný zádrhel.

Ne vždy se výsledek dostavil tak rychle, jak bychom s klientem chtěli. Tak  jsem například zjistila, že paní celé odpoledne nejedla, tak jak by pak mohla mít energii při cvičení. Další klient trénuje v posilce jak ďas, zdá se, že i strava je v pořádku, ale bříško ne a ne jít dolů. Jedna moc šikovná klientka, nebála se větších činek, ale svalíky, po kterých toužila nikde. Po pár konzultacích jsem věděla, co musím udělat. Šla jsem opět studovat, tentokrát poradce pro výživu.

Výživa a její zákonitosti mě vždy zajímaly.

Už před 20 lety  jsem objevila knihy o dělené stravě s velice zajímavými informacemi. Pár let později jsem sama vyzkoušela stravu podle krevních skupin. Během prvního těhotenství jsem pochopila, že po lásce, co mohu dítěti dát je další na řadě opět strava a já se začala řídit názory pana Petra Fořta, odborného poradce pro sportovní a léčebnou výživu. Jsou logické a jasné. Před pár lety mi do ruky přišla kniha paní Mačingové se super recepty a tipy. Na internetu je spousta informací ze kterých také čerpám, například úžasná raw strava nebo vegetariánství.

Všechny znalosti ohledně výživy a tréninků ve fitness úspěšně zužitkovávám při vedení svých klientů, mohu pomoci své rodině a sobě. Používám selský rozum a pozitivní přístup a výsledky se dostavují.

Na svých stránkách se s Vámi o mé zkušenosti podělím, ukážu Vám jednoduché a funkční postupy a tipy,  jak se cítit zdráv, být v kondici a fit.