Můj příběh

"Když pohyb, strava a pozitivní přístup jdou ruku v ruce, pak věk je jen číslo."  Zuzka K.

                                                                                                                                                                                                                       

Cca od 40 jsem v nejlepší fyzické kondici, jakou jsem kdy měla a dokážu ji udržet. Vím, jak správně cvičit, které svaly protáhnout a které posílit, aby tělo nebolelo a já se cítila hezky. Orientuji se v „posilkách“ a cvičení tam prostě miluji. Je všestranné, časově i finančně dostupné, prostě pro každého.

Vím, jak správně sestavit  jídelníček pro sebe a své klienty, aby vedl k jejich cíli, byl nutričně vyvážený, chutný, dle jejich potřeb a hlavně dlouhodobě udržitelný.

CVIČENÍ A STRAVA OPRAVDU JDOU RUKU V RUCE.

Když mě občas honí mlsná a já si dám Milku nebo pytlík arašídových křupek nebo vaničku zmrzliny, tak vím, že nic hrozného se neděje, umím stravu vyvážit a doplnit dostatečným a pro mě správným pohybem.

 

Ne vždy jsem se takto cítila.

Nějaký čas trvalo, než jsem se ke všem znalostem a zkušenostem dobrala a dovedla je použít. Věděla jsem, že bez pohybu a správných návyků štíhlé zdravé tělo, které jsem chtěla, udržet nepůjde. Ale kdo se má vyznat v tolika různých aktivitách. Mám je snad všechny vyzkoušet, abych zjistila, co mi vyhovuje a mohla to taky pravidelně dělat?

Ok, tak jsem šla vyzkoušet aerobik. Než jsem pochopila choreografii, zkoordinovala ruce a nohy, hodina byla pryč. Další byla jóga, byla na mě ale pomalá, nestačila jsem se zahřát. Břišní tance se mi celkem zalíbily, mám 2 děti a po porodu to byla první větší aktivita, ale nebylo vždy hlídání a výsledek na postavě se nedostavoval. Zumba, super, ale opět ten čas a hlídání... 

Nakonec na řadu přišlo fitko. "Tam ale jsou samí nabušení namachrovaní chlapi"  říkala jsem si a určitě budou koukat a myslet si bůhví co a já neuměla celkem nic. Taky co na sebe, jak vypadat co nejvíc nenápadně… No dala jsem tomu šanci.

Skutečnost tak hrozná ale nebyla, ba naopak :-). Fitko bylo otevřené skoro celý den, hlídání dětí jsem přizpůsobila, dopoledne a k večeru méně cvičenců a vždy se vyskytl někdo, kdo poradil. Mě se ve fitku začalo líbit a vypěstovala jsem si „závislost“.

Cvičím téměř 30 let a rozhodla jsem se "závislost" vypilovat. Absolvovala jsem půlroční akreditovaný kurz Instruktor fitness zakončený zkouškou odborné způsobilosti a certifikátem. Dnes již 9 let své znalosti a zkušenosti předávám mým klientům (dalším "závislákům").

9 let = více než 6500 tréninkových lekcí ♥.

Malý, ale podstatný zádrhel.

Ne vždy se výsledek dostavil tak rychle, jak bychom s klientem chtěli. Tak  jsem například zjistila, že paní celé odpoledne nejedla, takže neměla dostatek energie na cvičení. Další klient trénuje v posilce jak ďas, zdá se, že i strava je v pořádku, ale bříško ne a ne jít dolů. Jedna moc šikovná klientka, nebála se větších činek, ale svalíky, po kterých toužila nikde. Já se do top formy jen tréninky taky "nevysekala" (rozuměj vyrýsované zřetelné svaly :-)). Po několika konzultacích jsem věděla, co musím udělat.

Šla jsem opět studovat, tentokrát poradce pro výživu. 

Výživa a její zákonitosti mě vždy zajímaly.

Už před 20 lety  jsem objevila knihy o dělené stravě s velice zajímavými informacemi. Pár let později jsem sama vyzkoušela stravu podle krevních skupin. Během prvního těhotenství jsem pochopila, že po lásce, co mohu dítěti dát je další na řadě opět strava a já se začala řídit názory pana Petra Fořta, odborného poradce pro sportovní a léčebnou výživu. Jsou logické a jasné. Před pár lety mi do ruky přišla kniha paní Mačingové se super recepty a tipy. Na internetu je spousta informací ze kterých také čerpám, například raw strava, vegetariánství, aktuálně nízkosachardové stravování nebo IF (přerušovaný půst).

9 let praxe = více než 800 jídelníčků na míru = více než 800 spokojených klientů ♥.

Všechny znalosti ohledně výživy a tréninků ve fitness již 9 let úspěšně zužitkovávám při komplexním vedení svých klientů, jsem tu pro svou rodinu a pro sebe. Používám zdravý selský rozum, individuální přístup a výsledky se dostavují.

Zde na svých webových stránkách i v mé fb skupině  >> Vypadáme skvěle i po "40"<< se s Vámi o mé zkušenosti podělím, ukážu Vám jednoduché funkční postupy a tipy,  jak se cítit zdráv, být v kondici a fit. 

S láskou Zuzka ♥