Dovolená (léto, Vánoce, oslava….), musí pryč všechna předsevzetí?

Pozorování

V průběhu roku jsou období, kdy prostě makáme a jsme vzorní v dodržování stravy i pohybu. Odoláváme lákadlům a když už trošičku „zhřešíme“ jídlem, vykompenzujeme to řádným pohybem. Hledáme nové fyzické aktivity a diety, které nám ZARUČENĚ budou fungovat a my budeme spokojení. 3 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PODMÍNKY EFEKTIVNÍHO HUBNUTÍ I PO „40“  >>zde můžete stáhnout<<. Jsou ale také období, kdy všechna naše předsevzetí jdou pryč. Období, kdy prostě nemáme čas, náladu, žádnou motivaci ani správné okolnosti pro cvičení nebo hlídání si jídelníčku. Například Vánoce, Velikonoce, různé oslavy, dovolené… Mám to vypozorované ;-).

AWP_20170623_10_18_53_Pro (2)ktuálně je „období přípravy do plavek“

Pár měsíců před létem to začíná. Fitko se zaplňuje lidmi s přáním tipu „Pojedu na dovolenou, tak chci trochu zhubnout“. Ti co si neví rady a chtějí mít jistotu úspěchu osloví mě ;-). Změřím je na přístoji InBody a ten ukáže, jak na tom doopravdy jsou. Sestavím pak na míru tréninkový plán a pokud to stav klienta vyžaduje také jídelníček.

Lidé pravidelně cvičí (s činkami i bez), chodí, běhají, jezdí na kole a dodržují stravu – omezí sladkosti, pečivo, alkohol, přidá se zelenina a bílkoviny. Vše abychom se v plavkách dobře cítili a líbili se. Když správně upravená strava je doplněna dostatečným pohybem, výsledky se dostavují opravdu rychle.

Teď už můžu

Nastává druhé období. Jede se na dovču a všechno je jinak. Měníme prostředí a často s ním i všechna předsevzetí a návyky z předchozích měsíců. Necháme se zlákat zmrzlinou, langošem a dalšími „dobrotami“ ve stáncích na každém rohu, barevnými koktejly všeho druhu, večerním grilováním…, při plné penzi to zavání až přejídáním :-D. Zásady zdravé výživy padly v zapomnění. Dovolená je přece od toho, aby se odpočinulo od běžné reality…. nebo ne? ;-).

BLED

Návrat

Všechno by bylo fajn, pokud se od těch správných návyků neodbočí moc. To pak je návrat do reality drsný. Například přírůstek na váze 3kg a jsou to pouze tuky. Pro představu 3kg tuku je 6 vaniček sádla nabo 12 kostek másla….. brrrrrr.

SÁDLOMÁSLO

Co z toho plyne?

V období, kdy měníme obvyklé okolnosti, zkusme si aspoň částečně ponechat ty správné návyky nebo je aspoň kompenzovat. Uvedu příklad: Jsem zvyklá 3x týdně chodit do fitka a zdravě se stravovat. Jedu na dovolenou: a) fitko tam je a cvičím dál, b) fitko tam není, tak plavu každý den, chodím na procházky nebo jezdím na kole. Stravu si přizpůsobím podle mých návyků: méně sacharidů, pokud pečivo, tak celozrnné, raději ale žádné, žádný fastfood, hodně čerstvé zeleninky a bílkovin (rybí, drůbeží  maso, vajíčka, sýry, proteinový koktejl), oříšky. Hotovo. Zkuste si místo smažených řízků na cestu vzít kelímek sýra cottage a misku rajčátek či jiné čerstvé zeleniny, na pumpě si na svačinu kupte proteinovou tyčinku. Všechno jde, když se opravdu chce :-).

POKUD SI NEJSTE JISTÍ V TOM, CO PRO SVŮJ CÍL V OBLASTI ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU DĚLÁTE, S DŮVĚROU SE NA MĚ OBRAŤTE VE FB SKUPINĚ „VYPADÁME SKVĚLE I PO „40“, RÁDA VÁM POMOHU ♥.

Zuzka Kotasová
Miluji fitness a vše okolo něj a jako certifikovaná fitness instruktorka a poradkyně pro výživu komplexně vedu své klienty k vysněné postavě a zdravému životnímu stylu. Můj příběh si můžete přečíst zde>>
Komentáře